Žavinga 5 dienų kelionė į Liepoją su poilsiu prie Baltijos jūros ir ekskursijomis
Interlux Travel

Žavinga 5 dienų kelionė į Liepoją su poilsiu prie Baltijos jūros ir ekskursijomis

nuo 349

nuo 249

Kelionės datos
Perkant ekskursijų paketą
Perkant be ekskursijų paketo
Užsakyti
nuo 349 €   nuo 249 €
• Apgyvendinimas 4* Amrita Hotel viešbutyje
Perkant ekskursijų paketą
nuo 349 €   nuo 249 €
Perkant be ekskursijų paketo
nuo 379 €   nuo 279 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu
4 nakvynės 4* Amrita Hotel viešbutyje be pusryčių (dviviečiuose kambariuose)
Kelionės dokumentų sutvarkymas
Kelionės vadovo-gido paslaugos

Ekskursijų ir pervežimo paketas 50 €

Ekskursija po Liepoją
Ekskursinė išvyka į Kuldygą
Ekskursinė išvyka „Vikingų kelias: Gruobinia – Durbė – Kalvene“
Pusryčiai viešbutyje
Pervežimo paslaugos kelionės metu

Papildomos ekskursijos (apmokama kelionės metu)

Ekskursinė išvyka į Ventspilį (įvyks susirinkus ne mažiau 20 keliautojų) 25€
PDF

1 diena

• Ryte išvykstame iš Vilniaus/Kauno/Klaipėdos.
• Atvykstame į Liepoją.
• Apžvalginė ekskursija po Liepoją.
• Įsikūrimas 4* Amrita viešbutyje.
• Nakvynė viešbutyje.

Viešbutis Amrita įsikūręs Liepojos centre, Latvijos Kuržemės regione. Šis 4 žvaigždučių viešbutis siūlo kambarius su plokščiaekraniais televizoriais, mini barais ir vonios kambariais. Elegantiškai apipavidalintuose mediniais baldais apstatytuose viešbučio „Amrita“ numeriuose yra darbo stalai ir drabužių spintos.

Liepoja dažnai vadinama „miestu, kuriame gimsta vėjas“ ir himno lopšiu. Imanto Kalnino parašyta to paties pavadinimo daina (latv. pils, kurā piedzimst vējš) tapo miesto himnu.
Taip pat Liepoja yra laikoma Latvijos roko gimtinė, todėl būtinai pasivaikščiosite po Latvijos muzikantų šlovės alėją.

Pamatysime centrinį miesto turgų, dar žinomą kaip Petrovo turgus, kuris yra vienas gražiausių prekybos paviljonų Europoje. Šalia turgaus yra pati gražiausia Šventosios Trejybės katedra, kuri jus nustebins nepakartojamu vargonu. Vaikščiodami senosiomis gatvelėmis ir eidami link jūros, tikrai pateksite prie „Livov“ medžio. Jis sukurtas iš 4000 metalinių strypų ir siekia 6 metrų aukščio. Prisėsite ant suolų, kurie jį supa, ir klausysite mėgstamų „Livov“ grupės dainų. Tame pačiame parke, kuris yra vienas didžiausių parkų Baltijos šalyse, įrengtos didžiausi būgnai Latvijoje - tai yra vienas iš tų simbolių, kuris parodo, kad Liepoja laikoma šalies muzikine sostine. Kadangi parkas yra šalia Baltijos jūros, galėsite pamatyti dailų auksinį ir baltą smėlį su minkštu perėjimu į jūrą. Paplūdimio plotis kai kuriose vietose siekia 70 metrus. Paplūdimys gavo Mėlynąją vėliavą už savo unikalumą ir gerą priežiūrą.

Carinės Rusijos laikais Liepojos paplūdimio smėlis, praktiškai be jokio filtravimo, buvo naudojamas smėlio laikrodžių gamyboje.

Būtinai praeisime palei upės promenadą, kur yra įrengtas gintarinis laikrodis, o iš promenados atsiveria puikus vaizdas į uosto prieplaukas, laivus, jachtas ir koncertų salę „Lielais Dzintars“, kuri pirmiems lankytojams duris atvėrė 2015 metų rudenį.

Netoli centro yra stačiatikių Šv. Mikalojaus katedra, kuri taip pat vadinama jūrine. Jo pašventinime dalyvavo Nikolajus II.

Laisvu laiku galėsite apsilankyti: netoli centro esančiame vandens parke, kuriame yra baseinai, SPA zonos, sūkurinė vonia, pirtis ir kitos poilsio zonos.

Taip pat galėsite aplankyti buvusį karinį Karostos uostą, tai yra ypatinga vieta Liepojoje, ji yra ant tiek unikali, kad ji yra viena iš labiausiai neįprastų lankytinų vietų visoje Latvijoje! Jame yra fortai ir unikalus tiltas. Karosta yra vienintelis Europoje turistams skirtas garnizonų kalėjimas. Šiandien Karostos kalėjimas yra pripažintas nuostabiausiu viešbučiu pasaulyje, jame galėsite apsilankyti laisvu laiku. Be to, visi norintis galės sudalyvauti realybės šou „Už grotų“ ar pabandyti išeiti iš uždarų kambarių, o nuotykių ieškotojams siūloma pernakvoti kalėjimo kameroje.

2 diena

• Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
• Poilsis prie jūros.
• Ekskursinė išvyka „Vikingų kelias: Gruobinia – Durbė – Kalvene“.
• Sugrįžtame į viešbutį.
• Nakvynė viešbutyje.

Gruobinia miesto herbe vaizduojamas kranas, tačiau pastaraisiais metais vikingas tapo neoficialiu šio mažo Kuržemės miesto, esančio netoli Liepojos, simboliu. Kasinėjimų metu Gruobinia mieste buvo rasta daugybė artefaktų, patvirtinančių, kad ten gyveno vikingai. Anksčiau mieste buvo Livonijos pilis, kurios griuvėsius galėsite pamatyti.
Vikingų pėdsakus rasdavo ir nedideliame Latvijos miestelyje – Durbėje.

Durbė - mažiausias Latvijos miestas pagal gyventojų skaičių (tik apie 500 gyventojų). Jis įsikūręs Durbano regione, Kuržemės pietuose, prie Durbės ežero. Aplankysime sugriautą pilį, kuri yra viena įdomiausių klasikinio stiliaus pilių Kuržemėje. Ji buvo pastatyta 1671 m. ir kelis kartus buvo perstatyta per savo istoriją. Pilis dabartinę savo išvaizdą įgijo 1820–1923 m.
Taip pat aplankysime Rūmų kompleksą, kuris buvo pastatytas XVII amžiaus pabaigoje, aplink jį yra parkas, kuriame galėsite su malonumu pasivaikščioti.

Netoli Durbės, Kalvenes mieste, yra garsusis zoologijos sodas po atviru dangumi. Rygos zoologijos sodo „Ziruli“ filialas buvo įkurtas 1993 m. vasarą. Čia galėsite pamatyti didžiausią pasaulyje nelaisvėje laikomo kiango bandą. Pamatysite lokius, lūšis, vilkus, išdidžius briedžius, erelius ir grifus, taip pat legendines Latvijos mėlynąsias karves! Pastabiam lankytojui gali pasisekti išgirsti ar net pamatyti mažiausią Latvijoje gyvenančią varlę - retą europinę medžių varlę, kurios grįžimas į Latvijos gamtą įvyko zoologijos sodo darbuotojų įdėtu pastangų dėka. Daugiau nei 38 rūšių laukinių gyvūnų ir 12 rūšių naminių veislių gyvena erdviuose aptvaruose (įėjimo bilietas suaugusiam - 5 €/vaikams iki 18 metų ir pensininkams - 3 €).

3 diena

• Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
• Poilsis prie jūros.
• Ekskursinė išvyka į Kuldygą.
• Laisvas laikas.
• Sugrįžtame į viešbutį.
• Nakvynė viešbutyje.

Kuldyga - nuostabus miestas. Kuldygos pasididžiavimas - Ventos Rumbos krioklys, kuris yra plačiausias Europoje (249 m).

Pasivaikščiosime vingiuotomis senamiesčio gatvelėmis. Ekskursijos metu išvysime Šv. Kotrynos bažnyčią ir XVII amžiaus miesto rotušę. Rotušės aikštė, kurioje anksčiau buvo turgus, pagal savo formą gana nuožulnios formos. Tokia ji buvo pastatyta senovėje, tam, kad nukritę daiktai ir nešvarumai buvo nuplauti į upę, o teritorija liktu švari. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti Riežupes smėlio urvuose (įėjimo bilietas – 6 €, vykdoma tik palankiomis oro sąlygomis). Bendras Riežupes smėlio urvų ilgis yra apie du kilometrus. Riežupes urvų sistema kelis amžius buvo kuriama dirbtinai. Urvuose kasdavo norint išgauti baltąjį smėlį, reikalingą stiklo pramonėje, kapinėse, taip pat dekoratyviniais tikslais, siekiant pagerinti namų interjerą.

4 diena

• Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
• Pageidaujantiems siūlome ekskursinę išvyką į Ventspilį (papildomas mokestis – 25 €/asm., įvyks susirinkus 20 keliautojams).
• Sugrįžtame į viešbutį.
• Nakvynė viešbutyje.

Pakeliui į Ventspilį aplankysime Jūrkalnės miestą.

Stačioji Jūrkalnės pakrantė yra viena vaizdingiausių Latvijos jūros pakrantės vietų, kurioje yra ramus, civilizacijos nepaliestas paplūdimys, ir stačiu krantu, kurio aukštis siekia 20 metrų. Jūrkalneje galėsite ne tik mėgautis nuostabiais peizažais, bet ir padaryti unikalias nuotraukas, po ko mes vyksime į Ventspilį.

Uostamiestis Ventspilis - svajonių ir amžinos jaunystės miestas, įsikūręs prie Ventos upės žiočių Baltijos jūroje. Kažkada jis vaidino didžiulį vaidmenį Hanzos sąjungos prekyboje, o laivai iš čia plaukdavo po visą pasaulį, įskaitant Afriką ir Ameriką. Čia išsaugota senovės ordino pilis ir istoriniai kvartalai, įrengta nuostabi promenada su vaizdu į uostą ir nuostabios spalvingų karvių skulptūros, jos yra visur ir turi įdomius pavadinimus, pavyzdžiui, prie įėjimo į miestą svečius pasitinka didžiulė skulptūra su pavadinimu „Gėlių karvė“, o gatvėse galima sutikti Karvė ant sūpynių “ ir „ Keliaujanti karvė “. Ir viskas tai dėl to, kad 2002 ir 2012 m. mieste vyko „Karvių paradas“ - viešas meno renginys, kuris vėl vyks 2022 m. Miestas turi savo vidurinę mokyklą, pramogų parką, etnografinį muziejų ir planetariumą.

Po ekskursijos siūlome nepamirštamą kelionę Hercogs Jēkabs laivu - tai vienas populiariausių maršrutų, leisiantis pamatyti ne tik miestą iš vandens, bet ir vieną garsiausių Ventspilio laisvąjį uostą (kelionė užtrūks nuo 45 minučių iki 1 valandos).

Etnografijos muziejuje, arba kaip jis dar vadinamas, Ventspilio Pajūrio muziejumi po atviru dangumi, važiuoja traukinys Mazbānītis, pro kurio langą galima pamatyti inkarų parką ir paskutinę šio maršruto garsiąją „Kalns“ stotelę.

Vasarą čia yra rojus saulės vonių ir maudynių mėgėjams - virš paplūdimio išdidžiai kaba Mėlynoji vėliava. Tai gėlių, fontanų ir pramogų miestas su vienu geriausių vandens parkų po atviru dangumi.

Bet kuriuo metų laiku miestas jus pasitiks sutvarkytomis gatvėmis, išklotomis šiuolaikiškomis plytelėmis, gražiais parkais, mažomis jaukiomis kavinėmiss, nuostabiais fontanais ir ypatinga draugiškumo bei jaukumo atmosfera.

5 diena

• Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
• Išsiregistravimas iš viešbučio.
• Poilsis prie jūros.
• Po pietų išvykstame į Vilnių.

Papildomai galite isigyti

Priemoka už vienvietį kambarį 75€
Pusryčiai viešbutyje (neperkant ekskursijų paketo) 40€

Apmokama kelionės metu

Įėjimo bilietai į lankomus objektus.

Svarbi informacija

Tikslią informaciją su išvykimo vieta ir laiku rasite mūsų svetainės skyriuje "Išvykimai" prieš 1-2 dienas iki kelionės pradžios
Kelionės vadovas gali keisti programos eigą
Turėsite laisvą laiką ar ne, priklausys nuo to ar nėra nenumatytų situacijų, eismo spūsčių ir kitų nukrypimų nuo grafiko
Prieš užsisakydami kelionę, būtinai apsilankykite skyriuje SVARBI INFORMACIJA